Novinky září 2017

Co je nového v září

IGRA MODEL -(12.9.) Dnes přišel nový vůz Sggnss Metrans s kontejnerem Hapag Lloyd ve velikosti H0 od IGRY. Stejně jako předchozí model se dvěma kontejnery je velice povedený. Nenechte si ho ujít.

ROCO - Lokomotiva T478.4023 ČSD - Roco model Art.Nr. 73810/11

 

Lokomotiva T478.4023 byla vyrobena v roce 1979 pod v.č. 10454 , dne 28.2.1979 byla převzata ve výrobním závodě ČKD Praha Lokomotivním depem Brno, technicko bezpečnostní jízda byla provedena dne 12.3.1979 na trati Brno – Podivín a zpět.

Lokomotiva se stala prestižní lokomotivou Lokomotivního depa Brno-dolní, byla ji věnována zvýšená péče ze strany pracovníků správkárny a strojvedoucích. Lokomotiva T 478 4023 ujela za 9 let provozu (1979-1987) 1 000 000 km bez provádění oprav v ŽOS(Železniční opravny a strojírny). Periodické prohlídky a opravy byly prováděny pouze v LD Brno.

Lokomotiva se stala známou a oblíbenou mezi železničními fandy pro svůj
pečlivě udržovaný zelenobílý nátěr se žlutým bleskem.

 

MTB - Všechny vyrobené vozy byly během dvou dnů vyprodány. Ani jsme nestihli dát motoráček do nabídky jako ozvučený DCC model. Další výroba se plánuje na konec roku.

Noví výrobci v našem sortimentu

Jistě jste si už všimli, že jsme v srpnu přidali do naší nabídky kompletní produkci firmy Wiking , která výrábí modely silničních vozidel v měřítku H0 a N.

Dalším výrobcem, který v naší nabídce citelně chyběl je firma Revell , která vyrábí škálu barev a nářadí vhodných i pro železniční modeláře. Bylo by škoda nedat do nabídky i jejich plastikové stavebnice letadel, lodí a vojenské techniky, které ale budeme objednávat pouze, pokud si je někdo bude přát dodat. Na skladě je držet z kapacitních důvodů nemůžeme. I když jsme se přestěhovali před rokem do nového, většího obchodu, není na další sortiment tohot druhu už vhodné místo.

Roco - Situace kolem plošinových vozů 76782 , které přišly před pár týdny od výrobce mírně prohnuté se vyvinula následovně:

Vozy, které jsme ještě nepředali zákazníkovi jsme zaslali výrobci na opravu nebo výměnu za "rovné". Ty budou dodány zákazníkům, kteří na ně čekají. Dále máme ještě pár kusů objednaných. Měly by přijít do konce týdne. Jestli nějaké zbydou, dáme je ještě do prodeje.

Pokud zájem o model potrvá, plánuje výrobce ještě stejný vůz s novým číslem a popřípadě černými podvozky. Proot jsme přidali model do nabídky ještě s novým číslem 76782 2

Vyrábět se bude pouze pokud na něj bude dostek objednávek, tak prosím neváhejte s předobjednávkami.

motorový vůz řady 851Lubomír Skoumal
Dobrý den, mám dotaz, kdy bude v nabídce ozvučená verze motorového vozu...
Celkem 1 komentář, poslední 08.09.2017 15:14 Komentovat